Zdraví – Síla – Sebeobrana

Přijímáme zájemce, kteří jsou zdraví, v solidní fyzické kondici a ochotní usilovně cvičit. Také musíte počítat s tím, že trénink kung-fu může, a bude, bolet. Přiměřený věk pro začátečníka bez předchozích zkušeností z bojových umění – cca do 35 let. (Výjimku rádi uděláme u lidí s dobrou fyzickou kondicí.)

Cíl cvičení

Cvičení kung-fu neslouží jen pro fyzický rozvoj těla, ale kultivuje i váš charakter, protože teprve poté, co rozvinete svou vůli a další složky osobnosti, jste schopni posunout i své cvičení na vyšší úrovně. Bojová umění jsou především o boji se sebou samým (a nikoliv jen o boji s okolím).
Cvičení kung-fu vám pomůže s rozvojem síly, obratnosti i koordinace pohybů. Zlepší se váš zdravotní stav – zmizí psychická únava, případné bolesti kloubů, zad. Stanete se vyrovnanějšími, vnitřně i navenek silnější osobností. Zlepší se vaše sebedůvěra i trpělivost.

Styl kung-fu, který cvičíme v naší škole, je Hung Kuen (Hung Gar), který vznikal v dobách neustálých bojů, z nichž se vytvářely jeho techniky a přístup k tréninku těla. (Více informací o naší kung-fu linii najdete zde.) Trénink je fyzicky náročný a rozvíjí vaše vnímání okolí, rychlou a přiměřenou reakci, která vzniká v závislosti na podnětu, učí vás střídat sílu s uvolněním, učí schopnosti rychlé regenerace a také soustředění na daný pohyb a okamžik.

Trénink Kung-fu Brno

Při cvičení se soustředíme především na fyzický a mentální rozvoj osobnosti. Dále na praktické použití a funkčnost technik nejen v případném konfliktu, ale i v každodenním životě, kdy schopnosti jako zpracovat stres, překonat překážky a soustředit se na výsledek navzdory podmínkám, či dotáhnout úsilí do konce bez ohledu na okolnosti, jsou velmi důležité pro každého bez ohledu na věk, pohlaví či zaměstnání.

Základem fyzického tréninku Hung Kuen jsou stabilní a silné pozice a techniky, ale například také soulad pohybu těla a dýchání, což vede ke zlepšení činnosti vnitřních orgánů.

Celý systém je komplexní a zahrnuje:

  • příprava a rozvoj fyzických schopností těla – tradiční cviky pro posilování, pružnost a mrštnost
  • základní dovednosti (pozice, postoje, techniky …)
  • tréninkové drily (individuální i s partnerem)
  • aplikace technik – pro praktické použití i pro jejich pochopení v sestavách
  • sestavy beze zbraní i s nimi 
  • rozvoj koncentrace
  • propracovaný systém dechových technik
  • cviky pro práci s vnitřní energií Chi (Qi) – Chi Kung (Qi Gong, Hei Gung)

Tradiční kung-fu není o slovech, ale o činech. Poctivý trénink vždy přinese výsledky, proto nejlepším řešením je prostě začít.
Rozpis cvičení, Cenu i Popis cesty k nám najdete ZDE

Video – Kong Pui Wai Si-fu (hlavní představitel naší linie Hung Kuen kung-fu)