Hung Kuen Kung-fu linie naší školy se odvíjí od Wong Fei Hung (-a), pravděpodobně nejslavnější osobnosti čínského kung-fu, která již byla ztvárněna ve více než 100 filmech a nové příběhy pro filmové plátno stále vznikají. Ve filmech jej ztvárnili největší hvězdy typu Jackie Chan, Jet Li, Gordon Liu. Stejně jako mnoho méně známých herců. Ovšem nejvíckrát jeho roli ztvárnil Kwan Tak-hing.

Wong Fei Hung byl zakladatelem tzv. Futsan (Foshan) Hung Kuen (佛山洪拳), která se ve svém cvičebním programu částečně odlišuje od dalších linií – např. Fadou Hung Kuen, Jyut Sai Hung Kuen – ovšem základní principy jsou společné všem. Jsou to velmi stabilní pozice, silné techniky, pružnost a pohyblivost, stejně jako je nedílnou součástí imitace zvířecích pohybů Ne nadarmo jsou symboly Hung Kuen kung-fu zvířata – Tygr a Jeřáb – která symbolizují měkkou i tvrdou stránku tohoto stylu.

Wong Fei Hungův student Lam Sai Wing přinesl Hung Kuen do Hong Kongu, kde tento styl získal velmi silné postavení, podobně jako před tím v jižní Číně. Díky svému umění měl velké množství žáků a mezi nejvýznamnější patřil Chan Hon Chung. Jeho význam pro komunitu bojových umění v Hong Kongu dokazuje skutečnost, že se stal vůdčí osobností (předsedou) Asociace čínských bojových umění (Hong Kong Chinese Martial Arts Association, dnes přejmenováno na Hong Kong Chinese Martial Arts Dragon and Lion Dance Association Ltd.), jež vznikla v roce 1969 a sdružovala téměř všechny významné kung-fu školy v oblasti. Chan Hon Chung také v roce 1973 převzal osobně z rukou anglické královny Elizabeth II. medaili za osobní přínos pro komunitu bojových umění. Po jeho smrti byl do čela Asociace na dlouhé roky zvolen ostatními Si-fu jeho žák Kong Pui Wai.

Naším učitelem Hung Kuen Kung-fu je Jim Uglow Si-fu, který se tomuto stylu věnuje od roku 1974.

Samozřejmě, že od osobnosti Wong Fei Hunga i Lam Sai Winga svou historii a kung-fu linii odvíjí i další školy. Proto je níže uvedená linie platná pouze pro naši “rodinu”, což je v kung-fu velmi důležitý termín.