Cvičení s vnitřní energií Chi je součástí všech tradičních stylů čínských bojových umění. V naší škole Chi Kung tvoří nedílnou část jak Tai Chi Chuan, tak i Hung Kuen Kung-fu. Samozřejmě, že v každém stylu učíme cviky, které se k danému stylu vztahují a jsou v něm dlouhodobě předávány. Jde o statická i pohybová cvičení Chi Kung, která mají buď komplexní účinek na celé tělo nebo jsou zaměřeny specificky podle aktuálních potřeb cvičence.

Název Chi Kung zahrnuje neuvěřitelně obsáhlou skupinu tradičních cvičení, které byly v Číně provozovány od nepaměti pro posílení energie Chi a je složen ze dvou slov:
Chi (čchi, qi) – energie.
Kung (gong) – dovednost, schopnost, mistrovství.
Termín popisuje nezbytný předpoklad pro přijímání a rozvoj kvalitní energie. Což je zvládnutí a pravidelné praktikování cviků Chi Kung, které jsou k tomu potřebné.

Pokud vás Chi Kung zajímá, máte dvě možnosti. Buď si vybrat pravidelné cvičení Tai Chi nebo Kung-fu v naší škole (více o rozdílech si můžete přečíst na Tai Chi resp. Kung-fu). Nebo si najít některý ze seminářů Chi Kung, které máme v nabídce a přijít tam. (Pokud se rozhodnete pro seminář, napište prosím mail, že jste noví zájemci a kdy přijdete.)