Zdraví – Síla – Sebeobrana – Energie

Škola Tai Chi Kung-fu Brno existuje od roku 1991. Věnujeme se Kung-fu (Tai Chi Chuan a Hung Kuen) v, pokud možno co nejvíce, autentické podobě.
Na všechny se vztahují následující pravidla:
– minimální věk je 16 let
– základní fyzická kondice a dobrý zdravotní stav
– pravidelná účast na cvičení, pokud možno 2x týdně 

Nové zájemce o cvičení budeme přibírat opět v září 2024 – kdy budou zkušební lekce pro Tai Chi i Hung Kuen (zdarma). 
Na svou zkušební lekci můžete přímo přijít, nemusíte se nikde registrovat ani hlásit dopředu. Můžete přijít na jednu nebo na všechny zkušební lekce.
Pokud budete chtít pokračovat, před prvním tréninkem v říjnu (resp. únoru) už musí být provedena platba cvičení.

Co můžete získat:
Tradiční komplexní výuku Kung-fu (Tai Chi Chuan/Hung Kuen), zahrnující fyzickou zdatnost, psychickou odolnost, schopnost ubránit se v konfliktu, zdraví, fyzickou i mentální sílu i uvolněnost, schopnost vnímání principů pohybu, rozvoj práce s vnitřní energií. Kung-fu je, v ideálním případě, celoživotní program, který vám umožní se vždy rozvíjet v té oblasti, která je pro vás v daném období důležitá.
Každému se věnujeme od úplných základů a přidáváme postupně krok po kroku. Díky tomu s námi Tai Chi může cvičit většina zájemců. Důležité jsou základní fyzické, mentální a zdravotní předpoklady pro cvičení bojových umění.
Samozřejmě může být rozdíl mezi tím, co a jak mohou zvládnout mladší a starší cvičenci z hlediska fyzické náročnosti, ale Tai Chi je možné se věnovat a dál rozvíjet bez ohledu na věk. Součástí lekcí je i cvičení Chi Kung (Qigong, Qi Gong) pro práci s vnitřní energií.
Oproti tomu je trénink Hung Kuen fyzicky hodně náročný a doporučujeme jej jen pro lidi s dobrou kondicí a ochotou odcházet domů fyzicky vyčerpaní :-).
Neočekáváme, že naši studenti budou nejlepší bojovníci na světě. Ale snažíme se, aby odcházeli silnější, zdravější, uvolněnější a šťastnější. Aby jim trénink kung-fu dodal základní bojové dovednosti, sebedůvěru a vnitřní pohodu, stejně jako nezbytné dovednosti pro práci/hospodaření s dechem, energií, fyzickou i vnitřní silou.

Koho mezi sebou rádi uvítáme:
Věk není příliš důležitý, ale záleží na vašem odhodlání a vytrvalosti pravidelně a trpělivě cvičit i mimo společné tréninky.
Protože pokud si na kung-fu nenajdete čas, kung-fu si neudělá čas na vás!
Při rozhodování myslete na to, že nezbytnou součástí je fyzický trénink, protože bez přiměřeně silného těla a mysli není možný rozvoj v kung-fu.
Všechny tréninky jsou přiměřeně fyzicky náročné!!!

Samozřejmě, můžete vyzkoušet Tai Chi i Hung Kuen, ale vybrat si můžete jen jeden styl. Vždy je totiž lépe dělat jednu věc skutečně pořádně než dvě napůl.
Detailnější info o rozdílu mezi Tai Chi a Hung Kuen najdete ZDE.

Cvičení
Úterý: SPŠS Kudelova 8 (nám. 28. října), 602 00 Brno střed
Čtvrtek a Neděle: ZŠ Gajdošova 3, 615 00 Brno – Židenice
– menší dveře na pravé straně budovy (při pohledu zepředu) se zvonkem Kung-fu 🙂
Nedělní tréninky jsou volitelné/navíc a budou především zaměřeny na trénink s partnerem.
Přijďte, prosím, vždy cca 10 – 15 min před začátkem tréninku.

Úterý
SPŠS Kudelova 8
Čtvrtek
ZŠ Gajdošova 3
Neděle
ZŠ Gajdošova 3
17:15 – 19:15
Tai Chi tradiční
všichni dohromady
17:15 – 18:45
Tai Chi tradiční
začátečníci + pokročilí
17:00 – 18:00
Tai Chi tradiční
18:30 – 20:30
Hung Kuen
začátečníci + pokročilí
18:15 – 19:45
Tai Chi tradiční
výběrová skupina
18:00 – 19:00
Tai Chi + Hung Kuen
společný trénink
19:00 – 21:00
Hung Kuen
začátečníci + pokročilí
19:00 – 20:00
Hung Kuen

Ceník cvičení 

Počet tréninků v týdnu Platba zvlášť za každý měsíc Platba na pololetí dopředu* Studentská sleva**
2 – 3 x týdně 1600,- 1500,-/měsíc 1300,-/měsíc

Platí se v hotovosti v tělocvičně nebo na účet 2600014851/2010.
* Při platbě na pololetí: září/říjen – leden, leden/únor – červen. Letní měsíce (červenec a srpen) se platí samostatně podle účasti (dovolené, prázdniny…)
** Sleva – studenti mají slevu při platbě na celé pololetí.
Při platbě po měsících se platí před koncem měsíce dopředu na následující měsíc.
Pokud budete dlouhodoběji nemocní/nepřítomní (nebudete mít možnost navštěvovat tréninky) a máte předplaceno na pololetí, rád s vámi program doženu formou neplacených soukromých lekcí, abyste dohnali kolegy ze své skupiny. (Pokud si platíte po měsících, můžete vše dohnat na soukromé lekci.)

Vhodný oděv a obuv
Na zkušební lekce je vhodné jakékoliv pohodlné oblečení, v němž se můžete volně pohybovat. Pokud se rozhodnete cvičit dál, tak co nejdříve je vyžadováno čistě bílé triko (bez nápisů, znaků apod.) plus tmavé (nejlépe černé) kalhoty/kraťasy. V tělocvičně máme pevnou podlahu, cvičení probíhá ve sportovních botách (ne s černou podrážkou, která by barvila) nebo výjimečně můžete cvičit v ponožkách. Necvičíme bosí!
Před cvičením nezapomeňte sundat prstýnky, řetízky atd.