Zdraví – Síla – Energie – Vnitřní klid

Škola Tai Chi a Kung-fu Brno existuje od roku 1991.
Věnujeme se Tai Chi i Kung-fu v, pokud možno co nejvíce, autentické podobě.
Hlavním cílem cvičení je – zdraví, vnitřní klid a vyrovnanost, energie a odpovídající fyzická i psychická síla. 
Od obou stylů můžete očekávat stejné výsledky – v závislosti na tom, kolik vlastního úsilí do cvičení vložíte, protože bez práce výsledky nepřijdou. Cvičení může zvládnout každý, když bude skutečně chtít a věnovat tomu čas.  

Nové zájemce o cvičení budeme přibírat v září 2021. 

Zájemce o cvičení do všech skupin – budeme přijímat podle aktuální situace. Sledujte web nebo Facebook..
Adresa: ZŠ Osmec, nám. 28. října 22, Brno
Přijďte, prosím, vždy chvíli před začátkem.
Na svou první lekci můžete přímo přijít, nemusíte se nikde registrovat ani hlásit dopředu.

Minimální věk je 16 let. Maximální není omezen.

Samozřejmě, si můžete zkusit zacvičit Tai Chi i Kung-fu, ale vybrat si jako začátečník můžete jen jeden styl. Vždy je totiž lépe dělat jednu věc skutečně pořádně než dvě napůl. Pokud vás více láká dynamický, fyzicky náročný trénink plný dřiny, přijďte nejdřív zkusit Kung-fu.
Pokud vám nevyhovuje skupinový trénink nebo vás zajímá jen některá složka cvičení (např. zdravotní přínos, bojová stránka nebo Chi Kung/práce s vnitřní energií), vždy se můžete rozvíjet prostřednictvím soukromých lekcí a cvičit sami doma.
Upozornění: Tréninky komplexního Tai Chi jsou fyzicky náročné. Součástí těchto tréninků je posilování, protahování i sebeobrana. Fyzická náročnost se zvyšuje s průběhem doby cvičení. Pokud vám tyto složky Tai Chi nepřipadají zajímavé nebo si jim nechcete věnovat, je pro vás ideální účast na úterních cvičeních Tai Chi pro zdraví.

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
17:00 – 19:00
Tai Chi
komplexní
17:00 – 19:00
Tai Chi
pro zdraví
17:00 – 19:00
Tai Chi
komplexní
18:30 – 20:30
Hung Kuen Kung-fu
18:30 – 20:30
Hung Kuen Kung-fu

Tai Chi komplexní (pondělí a čtvrtek 17:00 – 19:00) – Kompletní výuka tradičního čínského bojového umění, jakým Tai Chi vždy bylo. Tedy s tréninkem zahrnujícím i náročnou fyzickou přípravu, sebeobranu atd. Pouze v moderní době došlo k omezení fyzické stránky cvičení a naopak zaměření především na zdravotní a duchovní stránku.
Tai Chi pro zdraví 
(úterý 17:00 – 19:00) – společně pro všechny. Vhodné pro ty, které zajímá především zdraví a často mají možnost cvičit jen jednou týdně. Cvičí se zde (mimo Tai Chi) především uvolňování celého těla, cviky na pohyblivost a stabilitu, a také cviky Chi Kung (Qi Gong, Čchi kung) pro rozvoj vnitřní energie. Cvičení není fyzicky příliš náročné. Zaměřeno na tu stránku cvičení, která podporuje zdraví a posiluje správné pohybové, dechové i mentální vzorce.

Ceník cvičení 

Počet tréninků v týdnu Platba zvlášť za každý měsíc Platba na pololetí dopředu* Sleva **
1 týdně 900,- 800,-/měsíc 700,-/měsíc
2 – 3x týdně
Začátečníci – Po, Út, Čt
Pokročilí – Po, Út, Čt
1500,- 1400,-/měsíc 1200,-/měsíc

Platí se v hotovosti v tělocvičně nebo na účet 2600014851/2010.
Nováčci – 2 tréninky zdarma na vyzkoušení, před třetí návštěvou musí být uhrazena platba min. na 3 měsíce.
Pokud se rozhodnete cvičit, je potřeba zaplatit alespoň na 3 měsíce dopředu (podle toho, kolikrát týdně plánujete chodit), abyste byli motivováni vydržet alespoň toto období. Začátky jsou totiž nejméně zábavné, máte pocit, že Vám nic nejde …
* Pololetí – září – leden, leden/únor – červen.

Při platbě na pololetí zaplatíte podle začátku cvičení – do konce období (tedy do konce ledna, resp. konce června). Letní měsíce (červenec a srpen) se platí samostatně.
Při platbě po měsících se platí před koncem měsíce dopředu na následující měsíc. Pokud víte, že v daném měsíci nemůžete chodit pravidelně, je možné si výjimečně zaplatit jednotlivé cvičení 250,-/lekce (v hotovosti na místě před začátkem cvičení).
** Sleva – studenti, důchodci, matky na mateřské a nezaměstnaní mají slevu při platbě na celé pololetí.

Vhodný oděv a obuv
Vhodné je jakékoliv pohodlné oblečení, v němž se můžete volně pohybovat. V tělocvičně máme parketovou podlahu, cvičení probíhá buď ve sportovních botách (ne s černou podrážkou, která by barvila) nebo můžete cvičit v ponožkách. Necvičíme bosí.