Škola Tai Chi a Kung-fu Brno existuje od roku 1991.
Věnujeme se Tai Chi i Kung-fu v, pokud možno co nejvíce, autentické podobě (díky dlouhodobému napojení na přímé čínské linie).
Důležité jsou pro nás vztahy, naleznete zde kolegy se stejnými zájmy, a často přátele na celý život.

Nábor nových členů – opět v lednu 2020

Nové zájemce o cvičení Tai Chi i Kung-fu přijímáme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno. Dole na stránce najdete plánek, jak se k nám dostanete. Stejně jako video, zobrazující cestu od zastávky tramvaje Tkalcovská až ke dveřím školy.
Přijďte, prosím, vždy chvíli před začátkem.
Na svou první lekci můžete přímo přijít, nemusíte se nikde registrovat ani hlásit dopředu.

Minimální věk (mimo skupinu dětí) je 16 let. Maximální není omezen.

Samozřejmě, si můžete zkusit zacvičit Taiji i Kung-fu, ale vybrat si jako začátečník můžete jen jeden styl.
Pokročilejší mohou cvičit oba styly jen pod podmínkou, že na oba styly přijdete minimálně 2x týdně. Vždy je totiž lépe dělat jednu věc skutečně pořádně než dvě napůl.

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
16:00 – 17:00
Kung-fu děti
17:00 – 18:30
Tai Chi začátečníci
17:00 – 18:30
Tai Chi zdravotní *
17:00 – 18:30
Tai Chi začátečníci
17:30 – 20:00
Tai Chi pokročilejší
17:30 – 19:30
Tai Chi pokročilejší
17:30 – 20:00
Tai Chi pokročilejší
19:30 – 21:30
Kung-fu
19:30 – 21:30
Kung-fu

* Tai Chi (úterý 17:00 – 18:30) – společně začátečníci i pokročilejší. Určeno všem zájemcům o Tai Chi Chuan (Taiji, Tchaj-ťi, Tajči), které ovšem nezajímá jeho bojová stránka. Ale přesto se chtějí učit tento styl v jeho neořezané tradiční podobě. Cvičí se zde mimo sestav především uvolňování celého těla, cviky na stabilitu a rovnováhu, a také cviky Chi Kung (Qi Gong, čchi kung) pro rozvoj vnitřní energie. Cvičení není fyzicky náročné. Zaměřeno na tu stránku cvičení, která podporuje zdraví a posiluje správné pohybové, dechové i mentální vzorce.

Ceník cvičení 

Počet tréninků v týdnu Platba na pololetí dopředu Platba zvlášť za každý měsíc
1 týdně 650,- za měsíc 750,-
2 – 4x týdně 1200,- za měsíc 1300,-
jednotlivý trénink 250,- (před začátkem cvičení)
děti pouze po měsících 300,- (1x týdně)
(druhý a další sourozenci  – sleva 20%)
děti našich studentů 250,-

Platí se v hotovosti v tělocvičně nebo na účet 2600014851/2010.
Nováčci – první platba minimálně 2 měsíce. (Další info, např. o slevách pro studenty, důchodce, matky na mateřské dovolené i všem ostatním – zjistíte osobně ve škole.)

Vhodný oděv a obuv
Vhodné je jakékoliv pohodlné oblečení, v němž se můžete volně pohybovat. Doporučuji si vzít raději teplejší oblečení (nebo mikinu), které budete moci v případě potřeby odložit.V tělocvičně máme parketovou podlahu, cvičení probíhá buď ve sportovních botách (ne s černou podrážkou, která by barvila) nebo můžete cvičit v ponožkách. Necvičíme bosí (z hygienických důvodů).

Jak se k nám dostanete
Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno. Zde máme k dispozici vlastní prostory.
Do školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu Albert. Mimo volného parkování je možnost využít i parkovací místa přímo před OD Albert. Zde se dá parkovat 2 hodiny zdarma.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou bílé vstupní dveře. Vyjdete do druhého patra a jste na místě.
Na fotkách níže vidíte základní orientaci.

Video cesty od tramvaje