Lví tanec 舞獅 (mou si) je součástí čínské kultury po staletí a bývá prováděn při významných událostech jako jsou svatby, otvírání nového podniku, či na různých festivalech a oslavách. Samozřejmostí je při oslavách Čínského Nového roku. Lev je symbolem síly, moudrosti a štěstí a jeho úkolem je odehnat zlé síly a přitáhnout radost, dlouhověkost a úspěch. 

Jeho provádění je nedílnou součástí mnoha stylů Kung-fu a vypovídá hodně o kořenech a úrovni školy, i jejím ukotvení v tradicích. Členové naší skupiny Hung Kuen Kung-fu se mu věnují mimo běžné tréninky, takže ti, kteří o něj nemají zájem (nebo nemají čas), se mu věnovat nemusí.

K předvedení Lvího tance je vyžadována dobrá úroveň kung-fu. Síla těla, pevné postoje a obratnost, proto v kostýmu Lva rozhodně nemůže vystupovat každý a bývají sem vybíráni jen ti nejlepší.

V Evropě se s ním můžete setkat nejčastěji v podnicích a firmách s čínskými (asijskými) majiteli nebo v těch, které s nimi spolupracují a obchodují. Pokud chce evropská firma zapůsobit na své čínské kolegy, často k tomu využije právě vystoupení Lvího tance. 

Stejně tak kulturní události, které nějak souvisí s asijskou kulturou nebo události, které zapojují nebo chtějí zapojit asijskou komunitu, by měly Lví tanec na svůj program zařadit.

Lví  tanec je ale i zajímavým a atraktivním prvkem při mnoha dalších příležitostech – svatbách, školních oslavách apod. Obzvláště děti Lva milují a jsou schopny za ním běhat a snaží se ho dotknout, protože jejich otevřená duše v něm skutečně vidí mystické zvíře.

Pokud máte zájem o vystoupení Lvího tance na Vaší akci, napište/zavolejte a určitě najdeme společnou řeč.

Více si o Lvím tanci můžete přečíst zde: Historie a provedení Lvího tance