Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno.
Tel. 608 711 933.

mail: info@taichi-kungfu.cz

Informace o cvičení – rozpis, místo, cena … najdete ZDE.

Zdeněk Kurfürst – učitel školy

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu MU Brno. Mé záliby – bojová umění, bojová umění a zase bojová umění plus hudba, literatura a rozvoj osobnosti. Na ostatní věci zbývá málo času, ale ve volných dnech vítězí příroda.
Velice dobře si uvědomuji, že ještě zdaleka nejsem na konci Cesty a mým hlavním cílem je stále se dozvídat něco nového a rozvíjet sám sebe. Případně pomáhat těm, kteří se chtějí na Cestě bojových umění posunout dál.
Proto vedu školu Tai Chi Chuan (Tai Ji Quan) v Brně (od roku 1991) a Hung Kuen (od roku 2012) a jezdím po seminářích na různá místa Čech i Slovenska. A hlavně se jezdím učit ke svému učiteli, jímž je Jim Uglow Si-fu.
Bojovým uměním se věnuji téměř 40 let, ale od roku 2002 cvičím výhradně Tai Chi Chuan rodiny Yang a Hung Kuen (linie Wong Fei Hung – Lam Sai Wing – Chan Hon Chung) pod jeho vedením. Díky mému učiteli mám i možnost pravidelně cvičit s Yang Ma-lee (rodina Yang) a Kong Pui Wai (Hung Kuen).

Optimistovo krédo
“Být tak silný, že nic nemůže narušit váš klid mysli. Přát zdraví, štěstí a prosperitu každé osobě, s níž se setkáte. Přivést všechny své přátele k pocitu, že v nich něco je. Vidět vše z lepší stránky a dovést svůj optimismus k naplnění. Myslet jen na to nejlepší, dělat jen to nejlepší a očekávat jen to nejlepší. Být nadšen úspěchem jiných, jako by byl váš vlastní. Zapomenout na chyby minulosti a pokračovat k větším úspěchům v budoucnosti. Být vždy dobře naladěn a na každého, koho potkáte, se smát. Věnovat tolik času sebezdokonalování, že nemáte čas kritizovat jiné. Být příliš velký pro starosti, příliš ušlechtilý pro zlost, příliš silný pro strach a příliš štastný, aby připustil sílu obav, a také příliš v pohodě, aby mohl připustit přítomnost potíží.” Christian D. Larson, 1912