Naše škola Tai Chi a Kung-fu existuje od září 1991 a je nejdéle fungující full-time kung-fu školou v Brně. Od začátku byla základem školy dobrá parta, o čemž svědčí, že dodnes se lidé „z prvního desetiletí“ schází alespoň jednou ročně, někteří stále cvičí.
V první fázi jsme se věnovali spíše všeobecnému wu-shu/kung-fu. Od roku 1992 postupně převládalo cvičení Tai Chi Chuan (cvičíme v linii rodiny Yang) a výuka Hung Kuen Kung-fu (linie Wong Fei Hung – Lam Sai Wing – Chan Hon Chung).

Jsme členy Hongkongské asociace čínských bojových umění (existuje od roku 1969 a sdružuje většinu škol kung-fu v Hong Kongu).

Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno.
Tel. 608 711 933.

mail: info@taichi-kungfu.cz

Informace o cvičení – rozpis, místo, cena … najdete ZDE.

Zdeněk Kurfürst – učitel školy

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu MU Brno. Mé záliby – bojová umění, bojová umění a zase bojová umění plus hudba, literatura a rozvoj osobnosti.
Velice dobře si uvědomuji, že ještě zdaleka nejsem na konci Cesty a mým hlavním cílem je stále se dozvídat něco nového a rozvíjet sám sebe. Případně pomáhat těm, kteří se chtějí na Cestě bojových umění posunout dál.
Proto vedu školu Tai Chi Chuan (Tai Ji Quan) v Brně (od roku 1991) a Hung Kuen (od roku 2012) a jezdím po seminářích na různá místa Čech i Slovenska. A hlavně se jezdím učit ke svému učiteli, jímž je Jim Uglow Si-fu.
Bojovým uměním se věnuji několik desítek let, ale od roku 2002 cvičím výhradně Tai Chi Chuan rodiny Yang a Hung Kuen (linie Wong Fei Hung – Lam Sai Wing – Chan Hon Chung) pod jeho vedením. Díky mému učiteli mám i možnost pravidelně cvičit s Yang Ma-lee (rodina Yang) a Kong Pui Wai (Hung Kuen).

Instruktoři školy:
Ivan Burian (ve škole od 1993)
Lukáš Knápek (ve škole od 2002)
Dan Smutek (ve škole od 2009)

Mimo brněnské školy probíhá výuka Tai Chi Chuan rodiny Yang na dalších místech v České a Slovenské republice – kontakty najdete zde.
Školy, které vedou mí dlouholetí studenti – Juraj Smieško (Žilina, student od roku 1994), Zdeněk Šána (Jihlava, Telč, Dačice, student od roku 1995) a Lukáš Hlubuček (Liberec, student od roku 2002).
Další školy najdete v Praze, Brně, Olomouci, Třebíči, Bratislavě …  Všechny spojuje především snaha učit Tai Chi Chuan rodiny Yang, a i když mohou mít rozdílný přístup k výuce, o všech instruktorech jsem přesvědčen, že dělají Tai Chi srdcem a naplno v rámci svých možností.