Fist of Fury

Krátký film z dílny partičky, která už delší dobu exceluje na YT pod názvem Martial Club. Za tu dobu ukázali, že dokáží natočit perfektní videa plná poctvé kung-fu akce, takže není divu, že se začínají prosazovat i ve světě „skutečných“ filmů.
Jedním z nich je i The Paper Tigers
https://www.csfd.cz/film/903361-the-paper-tigers/prehled/
I když na CSFD film nemá zrovna nejvyšší hodnocení, rozhodně ho doporučuji.
Tady je ukázka, kde se právě týpci z Martial Club mohli ukázat.

Lerdsila – Thai Box

Pokud skutečně někdo v ringu prokázal zvládnutí umění uvolněnosti, schopnost číst pohyby protivníka dřív, než proběhnou a z lehkého kontaktu poznat, co se jeho protivník zamýšlí bez toho, aby jej viděl, pak je to bojovník Thajského boxu Lerdsila.
Vypadá to, jakoby se pohyboval a reagoval mimořádně rychlými pohyby, ale ve skutečnosti dokáže především se pohnout dřív, než proběhne skutečná akce ze strany jeho soupeře.

Yiu Kwong – učitel Yang Tai Chi v Hong Kongu

Yiu Kwong – učitel Yang Tai Chi v Hong Kongu. Podle jeho provedení Dlouhé sestavy, které se dá na YouTube také najít, tipuji že jeho učitelem byl Yang Sau-chung (signifikantní začátek sestavy).
Na videu je především tzv. Power Tui Shou, tedy uvolnění síly do protivníka. Což se liší od běžných Tui Shou, kdy je hlavním cílem pouze odvést či absorbovat protivníkovu sílu.
Ale na začátku videa je konec sestavy ve dvojici – s krásným odhozením.
Kvalita videa je horší, ale to je dáno stářím, protože Ngai Kwong Tai Kig Association Limited 藝光太極社有限公司, kde byl Yiu Kwong učitelem, započala svou činnost v roce 1972 a ukončila v roce 1995.

Yang Tai Chi – tentokrát z Malajsie

Zase jednou zajímavé Yang Tai Chi Chuan. Tentokrát z Malajsie, kde je silná čínská komunita a daří se dobře i čínským bojovým uměním.
Zajímavé Tui Shou drilly – některé podobné těm z naší linie, jiné jsem viděl poprvé.
Sestava s partnerem – zacvičená skutečně s vitalitou a myšlenkou na aplikace (nejen na „energii“, jak je často vidět).
A především celkový přístup ke cvičení, který má daleko k „prožívání kosmické energie plné lásky“. (Sorry, to jsem si nemohl odpustit.)
Učitel je nejen uvolněný, ale současně dokáže vytvořit pevnou strukturu těla (případně jen paže nebo i jednoho prstu), když je potřeba. Tedy tu pověstnou „ostrou jehlu ve smotku hedvábí“.

Čínský park – místo nejen pro piknik

Ukázka toho, jak to vypadá v čínských parcích s cvičením. Na malém prostoru můžete vidět různé styly kung-fu, stejně jako cvičení Chi Kung, tanec, badminton či cokoliv, co lidi zajímá. Nikdo se na jednotlivce či skupiny nedívá překvapeně.

Trénink kung-fu v rodině – slovy otce: No Pain, No Gain

Scott Adkins Flexibility Tutorial

Bojovník

A na závěr tip na seriál. Aktuální hodnocení na CSFD – 84%.
https://www.csfd.cz/film/678986-bojovnik/prehled/