Pravidelná dávka zajímavých informací, videí, textů k přečtení apod.

Informace pro naši kung-fu rodinu

Jarní Zubří – pro případ, že k rozvolnění lockdownu dojde až po prvním týdnu v květnu, kdy by měl kemp proběhnout, máme ještě zarezervovaný termín 27. – 30.5.
Zatím nejsou známé žádné požadavky ze strany ubytovatele v souvislosti s “covidovou situací”.

Zajímavá videa:


Miaodao – neboli “dlouhá šavle”.
Pro ty, kterým připomíná katanu – miaodao je starší (začala se používat v dynastii Han, tedy mezi 2. stoletím př.n.l. a 3 stoletím n.l.)! Může být využíváno jako sečná zbraň, ale díky tvaru i jako bodná s mnohem lepším potenciálem než běžné dao (šavle). Díky možnosti držení dvěma rukama také nabízí jiný přístup k vytváření síly v technikách než běžná “jednoruční” šavle.


Emei 24 Close range Combat Techniques
Emejské (Emei) kung-fu tvoří spolu s shaolinskými a wudangskými styly 3 hlavní skupiny čínských tradičních bojových umění.


Severní Kudlanka (Mantis Kung-fu)
Z dokumentu vybírám:
“Pokud se rozhodnete skutečně poctivě cvičit bojová umění, znamená to, že jste si vybrali těžký a náročný život. Snažte se sami sebe neustále rozvíjet a dívejte se na sebe jako na začátečníka, který se potřebuje neustále zlepšovat.”


Dokument o “rodinné škole”, která vznikla kolem výuky čínských bojových umění v Dagestánu. Od skromných začátků v karavanu po komplex budov pro trénink, školní výuku i každodenní život dětí, za tím vším stojí Gusein Magomaev a jeho žena.
Jde o součást série dokumentů o bojových uměních v Dagestánu, kde předchozí 3 díly jsou především o MMA, ale také stojí za podívání.


Growing Up As A Shaolin Monk
Trochu jiný způsob kompletní výuky nabízí dokument o Shaolinu. Je delší než ostatní z dnešního výběru, téměř hodinový,
Jejich přístup můžeme kritizovat jako trochu cirkusový, s důrazem na show, ale současně je dobré vidět organizační pozadí, dřinu a nasazení studentů, pro které je to často jedna z možností jak se dostat k lepšímu životu (aspoň tak mi to vysvětlovat jeden z absolventů a žák současného nejvyššího představeného Shaolinu).

Texty

Na našem webu je nový článek:

Krása pohybu v kung-fu